Gra "Opowieści dziwnej treści"

Koronowirus staje się coraz bliższym zagrożeniem, a my spędzamy przez to coraz więcej czasu w domu. W weekendy nie wychodzimy do galerii handlowych i omijamy szerokim łukiem większe skupiska ludzi. Może niektórzy uważają, że przesadzamy, ale prawda jest taka, że ostrożności nigdy za wiele. Dziś przychodzę do Was z propozycją fantastycznej zabawy dla całej rodziny. Z
pewnością umili Wam czas i zapewni dużo frajdy. O czym mowa? Gra wyobraźni "Opowieści dziwnej treści" firmy Alexander. Ta zabawa wyzwala niezwykłe moce twórcze i sprawia że każdy może poczuć się bajkopisarzem. Zacznijmy jednak od początku... Otwieramy opakowanie gry i znajdujemy w środku 55 kart, poduszkę z tuszem, notes, instrukcję, 12 drewnianych uchwytów i tyle samo samoprzylepnych stempli- z których zrobimy pieczątki. W tym celu wystarczy starannie przykleić każdy stempel do uchwytu pieczątki. Jeżeli dziecko jest młodsze, wskazana jest pomoc rodzica, aby zamocować wszystko równo.


Kiedy pieczątki są już gotowe możemy zabrać się do gry. Mamy do wyboru kilka wariantów gry:
BAJKOPISARZ- Grę rozpoczyna z graczy. Następnie kolejka krąży zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Pierwszy gracz bierze kartę ze stosu i odczytuje ją na głos. Następnie wybiera losowo 9 pieczątek i odbija je na kartce. Na stemplach znajdują się obrazki, na podstawie których gracz ma opowiedzieć historię związaną z hasłem karty. Jakie losy wymyślimy, czego będzie dotyczyła nasza historia, czy będzie bardziej zabawna, a może z dreszczykiem emocji to już zależy od naszej wyobraźni. Celem gry jest stworzenie najlepszej historii na podstawie obrazków znajdujących się na pieczątkach. Jeśli gracz zawarł w swojej opowieści wszystkie hasła związane z obrazkami znajdującymi się na ikonkach, zachowuje kartę jako nagrodę. Jeśli nie- kładzie kartę na dole talii. Po skończonej opowieści pieczątki przechodzą na kolejnego gracza. Zwycięzcą jest ten kto pierwszy zbierze 10 kart lub jak najwięcej kart, gdy skończą się karty ze stosu.KRÓTKIE OPOWIASTKI- W tym wariancie gracze używają tylko czterech pieczątek. Reszta gry przebiega według zasad "Bajkopisarza".RZĄD OPOWIEŚCI- Pierwszy gracz stawia pieczątki w jednym rzędzie obrazkami do dołu. Gracz rozpoczynający, bierze pierwszą pieczątkę odbija obrazek na papierze i na jego podstawie zaczyna opowieśc. Kolejno gracze odbijają pieczątki z rzędu i kontynuują historię. Reszta gry przebiega według zasad zawartych w wariancie "Bajkopisarz".

Jakie są nasze wrażenia? Naprawdę bardzo pozytywne! To jedna z tych gier, które szybko się nie nudzą. Każda nowa rozgrywka, to nowe historie, o mniej lub bardziej dziwnej treści. Wbrew pozorom wymyślenie spójnej, mające "ręce i nogi" opowieści wcale nie jest takie łatwe, zwłaszcza gdy goni nas czas i czujemy na sobie wzrok innych graczy. Zabawa jest tak wciągająca, że u nas na jednej rozgrywce nigdy się nie kończy. "Opowieści dziwnej treści" to świetny trening dla szarych komórek i prawdziwa szkoła życia dla naszej wyobraźni.


Grę "Opowieści dziwnej treści" możecie kupić na stronie https://sklep.alexander.com.pl/product-pol-726-Opowiesci-Dziwnej-Tresci-Pieczatki.html

Polecam Wam też linki do recenzji pozostałych gier wydawnictwa Alexander, w które mieliśmy okazję zagrać. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie :)

Lombard. Zycie pod zastaw. 
https://rodzinatestuje.blogspot.com/2020/02/o-tym-ze-uwielbiamy-gry-planszowe.html

Szalone balony:
https://rodzinatestuje.blogspot.com/2019/11/szalone-balony-gra-ktora-was-rozgrzeje.html

Język ciała:
https://rodzinatestuje.blogspot.com/2019/11/jezyk-ciaa-idealna-gra-na-jesienne.html

MONTINO:
https://rodzinatestuje.blogspot.com/2019/10/jesienne-wieczory-staja-sie-coraz-duzsze.htmlKomentarze

 1. Bardzo fajny pomysł ,z tą grą -szczególnie na weekend ☺
  Pozdrawiam
  Lili

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna zabawa dla całej rodziny :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super ta gra- fajnie,ze spedzacie czas na wspólnej zabawie zamiast galeriach handlowych :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Staramy się jak najczęściej integrowac w ten sposób :)

   Usuń
 4. Bardzo lubimy gry od alexander. Mamy ich całkiem sporo. Ta gra koniecznie musi pojawić się w naszym domu. Sprawi dzieciom mnóstwo frajdy, głównie przez pieczątki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, pieczątki bardzo urozmaicają zabawę :) Gry Alexandra naprawdę są super :)

   Usuń
 5. Jeszcze trochę a będę grała w takie gry z moimi córeczkami :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno im się spodoba. Same robienie pieczątek to już niezła frajda :)

   Usuń
 6. Co prawda sama nie grałam, ale podoba mi się pomysł na taką kreatywną grę narracyjną. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znam tej gry ale wydaje się całkiem świetna :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Super rozrywka dla dużych i małych :)

  OdpowiedzUsuń
 9. nigdy nie słyszałam o tej grze :)

  OdpowiedzUsuń
 10. O tej gry jeszcze nie znamy. U nas teraz hitem jest "Cztery do wygranej" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak będziecie mieli okazję zagrajcie w tą grę :) Myślę, że Wam się spodoba :)

   Usuń
 11. Jakie kreatywne spędzananie wspólnego czasu-super!
  Buziaki :*

  OdpowiedzUsuń
 12. Super książeczka w połączeniu z manualną zabawą. My też bardzo lubimy stemplowanie. Ostatnio kupiłam sobie i młodemu fajne drewniane zestawy na Wielkanoc.
  Masz rację to jest odpowiedni czas, aby się zatrzymać, przestać pędzić, zbliżyć się do rodziny, troche odizolować od zagrożeń i niestety od ludzi. Ale to potrzebna. Na szczęście to również czas dla niektórych osób, aby rozwijać swoje pasje... Właśnie to ten moment kiedy będę sporo tworzyć z papieru :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, skoro już siedzimy w domu możemy ten czas jakoś fajnie wykorzystac. Ja planuję odświeżyc łóżko po starszej. Materiały są, chęci też, zobaczymy jaki będzie efekt ;)

   Usuń
 13. Taka "podróbka" Story Cubes :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, też mi się tak kojarzy. Tyle, że tutaj są pieczątki, więc więcej frajdy dla dzieciaczków :)

   Usuń
 14. Cudowna gra, chętnie bym w taką zagrała. Też dobra gdy ma się dziecko z mało rozwiniętą mową i wyobraźnią. Znam takie przypadki, jeszcze w szkole średniej nawet pewien chłopak nie umiał czytać bez tzw. "dukania". Myślę, że taka gra mogłaby mu pomóc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie gra jest bardzo rozwijająca, chociaż nie wiem czy pomoże osobie która ma dysleksję. Na pewno jednak rozwija wyobraźnie, rozbudowuje słownictwo i umiejętności tworzenia historii :)

   Usuń
 15. Bardzo lubię wszystkie takie pomysły na zabawę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My też :) Ta gra rozwija dziecięcą wyobraźnię i fajnie scala rodzinę :)

   Usuń
 16. Thank you for sharing!!
  Have a great week! 😍😍😍

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz