niedziela, 8 grudnia 2019

Zabłocka sól termalna- kąpiele dla zdrowia i urody

O tej porze roku nie trudno o przeziębienie. Wietrzna, deszczowa pogoda nie tylko źle wpływa na nasze samopoczucie, ale i nie sprzyja naszemu zdrowiu. Moja babcia zawsze mówiła mi, żebym po przemarznięciu i w pierwszych dniach przeziębienia moczyła nogi w wodzie z solą. Te stare mądrości wzięłam sobie do serducha i do dziś stosuję tę metodę nie tylko na sobie, ale i na całej rodzinie. Pamiętajcie jednak, że sól soli nie równa. Najlepsze efekty zapewnia sól termalna i uzdrowiskowa. Szczególnie polecam Wam Zabłocką Sól Termalną jodowo-bromową. Dlaczego właśnie ta? Zabłocka Sól Termalna to produkt o wyjątkowym na skalę światową składzie chemicznym. Wyroby dr Zabłocka posiadają najwyższe stężenie jodu i bardzo wysokie stężenie bromu, wapnia, magnezu, krzemu i selenu. Od wielu lat jest ona wykorzystywana w różnego typu zabiegach i kąpielach solankowych wykonywanych w sanatoriach, uzdrowiskach i ośrodkach rehabilitacyjnych.


Najczęściej stosuję Sól Zabłocką do moczenia nóg przy przeziębieniu. Taką częściową kąpiel możemy zrobic sobie w misce, lub w specjalnych masażerach do stóp. Jak to działa? Kąpiel świetnie rozgrzewa organizm, wspomagając walkę z infekcją. Dodatkowo,w wyniku tego zabiegu toksyny opuszczają organizm.Efekty są często widoczne już następnego dnia. Zakładając oczywiście, że z kąpielą nie czekaliśmy, aż przeziębienie bardziej się rozwinie. Pamiętajmy tylko, aby taką kąpiel przygotowywac tuż przed pójściem do łóżka. W przeciwnym wypadku możemy sobie bardziej zaszkodzic, niż pomóc.


Moczenie stóp w soli leczniczej to jednak tylko wierzchołek góry lodowej. Ten zabieg jest najbardziej znany i rozpowszechniony.Tymczasem możemy są wykorzystywac także do kąpieli kosmetycznych i mineralnych.Zabłocka sól termalna ma bardzo szerokie zastosowanie w różnych dolegliwościach:

REUMATYCZNYCH I NEUROLOGICZNYCH:
dyskopatii, zwyrodnieniach stawów i kręgosłupa, reumatoidalnym zapaleniu stawów, korzonkach nerwowych, pourazowych schorzeniach narządu ruchu.
GINEKOLOGICZNYCH:
przewlekłym zapaleniu przydatków, naciekach pooperacyjnych, zespole klimakterium, opryszczce narządów płciowych, nietrzymaniu moczu, napięciu przedmiesiączkowym.
DERMATOLOGICZNYCH:
łuszczycy, atopowym zapaleniu skóry, trądziku, rybiej łusce, alergiach, dermatozach, cellulicie, nadmiernym poceniu, grzybicach skóry, narządów płciowych i stóp.
LARYNGOLOGICZNYCH:
zapaleniach migdałków, anginie, zapaleniu zatok, zapaleniu tchawicy.
DRÓG ODDECHOWYCH:
nieżycie, zapaleniu oskrzeli, rozedmie płuc, pylicy, astmie, alergiach, przeziębieniach i grypie.
A TAKŻE:
zaburzeniach snu, stresie i nerwicach, stanach zmęczenia organizmu, regeneracji po wysiłku, rekonwalescencji, uzupełnianiu niedoborów jodu, odchudzaniu, kąpielach rozgrzewających i hartujących, dla lepszego ukrwienia i ujędrnienia skóry.


Powiem Wam, że do niedawna Zabłockiej Soli Termalnej używałam tylko do moczenia nóg. Kiedy dowiedziałam się o innych proponowanych kąpielach postanowiłam spóbowac. Zgodnie z instrukcją dodałam ok. 200 g soli do wody w wannie. Kąpiel wspaniale mnie zrelaksowała i wyciszyła. Co zauważyłam, już po pierwszym zabiegu skóra stała się gładsza, lepiej nawilżona. Byłam bardzo zadowolona z efektu. Stosuję ją także przy bólach kręgosłupa. Wspaniale rozluźnia mięśnie kręgosłupa, rozgrzewa, dzięki czemu szybko można poczuc ulgę.

Warto stosowac te babcine sposoby walki z przeziębieniem, ale spróbujcie też pójśc o krok dalej i poeksperymentujecie z kąpielami kosmetycznymi i leczniczymi. Na pewno będziecie mile zaskoczeni.


2 komentarze:

PROPSS- napoje, które oczyszczają z toksyn i ... relaksują

  Narzekaliśmy na chłodny lipiec, a teraz wreszcie mamy upały :) Może i bywają męczące, ale z drugiej strony warto się nimi cieszyć i wygrza...