Pomysł na prezent: książka Penny Pepper. Luzik! Nic się nie stało!

Pamiętam, że kiedy byłam dzieckiem zawsze jako prezent dostawałam zestaw- zabawka, coś do ubrania i książka. Ta ostatnia rzecz zawsze była szczególnie bliska mojemu sercu. Prawda jest taka, że zabawki z czasem się psuły, z ubrań wyrastałam, a wiele książek z dzieciństwa przetrwało do dzisiaj i teraz czytam je moim dzieciom. Umberto Eco powiedział kiedyś, że „kto czyta książki żyje podwójnie”. Jest w tym powiedzeniu wiele prawdy, bo czytając tak bardzo zżywamy się z bohaterami, że ich przygody przeżywamy, tak jakby byli naszymi przyjaciółmi.


Dziś chcę Wam zaprezentowac książkę Ulrike Rylance „Penny Pepper. Luzik!Nic się nie stało!”, Wydawnictwa RM, którą dostała moja córka. Jest to pierwszy tom zabawnej Penny, na tyle wciągający i zabawny, że córka czeka już na kolejną książkę :) Lektura na pierwszy rzut oka przyciąga młodego czytelnika. Pisana jest w taki sposób, jakby był to pamiętnik- pełen zabawnych obrazków z śmiesznymi opisami. Gdy moja córa otworzyła książkę od razu stwierdziła, że będzie się ją przyjemnie czytac. Wiadomo, że nie ocenia się książki po okładce, ani po ilustracjach w środku, ale w tym przypadku za ciekawą oprawą graficzną idzie też wciągająca treśc. Jest to historia 10-letniej Penny Pepper, która została podejrzana o porwanie najsłodszego psa na świecie-Dżastina. Postanawia sama rozwiązac sprawę tajemniczego porwania i odzyskac dobre imię. Historia pełna humoru, rozwieje nudę i zły humor. Moja starsza córa jest tak zachwycona tą książką, że trudno ją oderwac od lektury. 


Dodam, że książka jest świetną propozycją dla dzieci, które nie przepadają za czytaniem i szybko nurzą się przy długich wersach. Penny Pepper czyta się tak lekko, że młody czytelnik wręcz pochłania każdą stronę. Nie bez znaczenia są tu na pewno liczne czarno-białe rysunki i wstawki w postaci różnych rodzajów czcionek. Dodatkowy plus przyznaję za lekki język, jakim napisana jest książka i młodzieżowy styl, który trafia do młodego czytelnika. Jeżeli szukacie pomysłu na dobrą książkę dla dziecka to z pewnością będzie to trafiona propozycja.

„Przyjęcie urodzinowe zarozumiałej Flory zapowiada się nieznośnie i Penny wcale nie ma ochoty brac w nim udziału. Mama uważa jednak, że na pewno będzie świetnie. Według Penny Pepper rzeczywiście świetnie byłoby:
1.Dostac w prezencie psa. Najlepiej psa tropiącego!
2.Łapac z psem przestępców.
3.Zarobic na tym mega dużo pieniędzy.

4.Zdobyc sławę najmłodszej detektywki na świecie.  

Komentarze

 1. świetna ta książka:) trochę jak komiks z tymi czcionkami :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna i ciekawa książka. Powiem szczerze, że u nas 'pod choinką' musi być też taki prezent w postaci książki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna książka. Na prezent idealna, zresztą książka to zawsze dobry pomysł na prezent.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książki w mojej rodzinie, to zawsze trafiony prezent 😀📖
  Wnusio, choc 4 -miesięczny tylko, dostał od nas już 3 książeczki 💙👶
  Ciekawa Twoja propozycja książkowa 📚
  Pozdrawiam serdecznie na miły dzień z samego wczesnego poranka 🌞🏵️🙋🍒☕

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz