GP Batteries- Naładuj się pozytywną energią :)


Aparat fotograficzny, spieniacz do mleka, pilot do telewizora, szczekający pluszowy piesek, budzik, cotton wool, ciśnieniomierz- co łączy te przedmioty? Baterie... tony baterii. W naszym domu zużywamy ich naprawdę wiele i myślę, że nie jesteśmy w tym wyjątkowi. Baterie wieczne nie są, więc często trzeba je wymieniac. Do tego dochodzi jeszcze aspekt ekologiczny- niestety tradycyjne baterie nie są przyjazne środowisku i zawierają całą masę toksycznych substancji.
Jeżeli tak jak ja, szukacie na co dzień bardziej ekologicznych rozwiązań, koniecznie wymieńcie baterie na akumulatorki. Są nie tylko dużo bardziej wygodne, ale i starczają na naprawdę długo. Ostatnio miałam okazję przetestowac akumulatory i ładowarkę USB GP Batteries. Największy atut? Ładowarka może być zasilana przez komputer, ładowarkę smartfonu lub inną ładowarkę ze standardowym portem micro USB. Dzięki temu ładowanie akumulatorów jest o wiele łatwiejsze. To przydatne nie tylko w domu, ale i w podróży, czy na wakacjach. Z myślą o osobach ceniących sobie ekologię dodam jeszcze, że akumulatory GP nie zawierają toksycznych substancji.


Ładowarka jest bardzo prosta w obsłudze. Wkładamy akumulatory GP NiMH do ładowarki zawsze parami, po 2 lub 4 sztuki i cierpliwie czekamy... Kiedy akumulatory będę naładowane wskaźnik LED świeci w sposób ciągły. Zakup zestawu akumulatorów GP z ładowarką to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. To jednak inwestycja, która całkiem szybko się zwraca.

Dlaczego akumulatory GP?
Do wyboru mamy akumulatory niklowo-wodorowe standard i niklowo-wodorowe Recyko+. Te pierwsze mogą być ładowane do 500 razy, te drugie aż do 1000 razy. Przekalkulujcie sobie teraz na szybko ile wydajecie na jedno opakowanie baterii... Czy jeszcze będziecie zastaanawiac się nad zakupem akumulatorów GP?

Komentarze