Ale ten maj szybko zleciał! Czerwiec to zdecydowanie mój ulubiony miesiąc. Wreszcie zaczyna się lato (choć mam wrażenie, że trwa już jakiś czas :)) i wakacje. Ten miesiąc zaczynamy z przytupem, bo wiadomo, że 1 czerwca świętujemy Dzień Dziecka. Jako ciekawostkę zdradzę Wam, że obchody Dnia dziecka w Polsce pochodzą z roku 1929. Wówczas święto to związane było z Kościołem Katolickim. O poranku, przed szkołą dzieci i rodzice spotkali się na mszy, a po niej wszyscy szli do szkół, gdzie odbywały się przedstawienia i luźne lekcje w obecności rodziców. Do 1952 roku Dzień Dziecka w Polsce obchodzono nieoficjalnie we wrześniu. Następnie datę tą zmieniono na 1 czerwca. Oczywiście, zmiana ta dotyczyła całego bloku państw socjalistycznych... Jak widać, tak się przyjęła, że do dzisiaj świętujemy Dzień Dziecka właśnie w czerwcu.
Przyznaję, że magazyn Playmobil Wiltopia należy do naszych ulubionych. Nie dość, że uwielbiamy figurki Playmobil to jeszcze uwielbiamy zwierzęta. Seria Wiltopia idealnie wpasowuje się w nasze gusta i do tego jest proekologiczna. Zabawki Wiltopii w dużej mierze wykonane są z plastiku pochodzącego z zepsutych lodówek. Taki recykling to ja rozumiem! Tym razem dodatkiem do magazynu była czarna pantera. Ona też była bohaterką komiksu jaki znaleźć można na stronach gazetki. Bardzo spodobały nam się również plakaty z czarną panterą. W magazynie nie zabrakło także ciekawych informacji o królestwie zwierząt Serengeti, a także o lamparcie i parkach narodowych Afryki W kąciku kreatywnym znajdziecie z kolei instrukcje jak krok po roku zbudować budkę lęgową. Na stronach gazetki jest też bardzo fajna gra z kostkami do gry. Prosta, a przy tym bardzo przyjemna. Na koniec nie zapomnijcie też wziąć udział w konkursie. Do wygrania są bardzo atrakcyjne zestawy Playmobil Wiltopia.
W nowym numerze Lego Friends znalazłyśmy świetny dodatek- teleskop do obserwacji gwiazd, mikroskop i błyszczący kryształ. Zestaw zawiera w sumie 32 klocki. Nie jest trudny do złożenia, zresztą szczegółowa instrukcja znajduje się wewnątrz magazynu. Zestaw jest nie duży, ale naprawdę robi wrażenie. Każdy element jest tu przemyślany. W magazynie jak zwykle nie zabrakło komiksu w astronomicznym klimacie "Galaktyczne odkrycie". Sporo jest także różnych łamigłówek, typu labirynty, wyszukiwanie różnic, rozsypanki literowe. Od deski do deski warto też przeczytać ciekawostki "Świat poza Ziemią" o galaktykach, planetach, gwiazdach, asteroidach itp. Na stronach magazynu znajdziecie też Quiz, z którego dowiecie się, czy jesteście kosmicznymi ekspertami. Na tylnej okładce są do wycięcia kosmiczne szablony. Stworzycie z nich ruchomy układ planet i gwiazd. To naprawdę jest proste :)
Magazyn Planet Wow spodoba się na pewno zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom :) Dodatkiem do gazetki jest zabawka- zielony kameleon lamparci. Muszę przyznać, że wygląda niemal jak żywy :) Do tego kiedy włożymy go na 2 minuty do ciepłej wody zmieni kolor! Ten kameleon świeci też w ciemnościach, a po naciśnięciu jego górnej części ciała na jego szyi pojawia się pęcherz. W magazynie znajdziecie opisy różnych kameleonów. Można je wyciąć i wpiąć do segregatora. W gazetce jest tak wiele ciekawych artykułach o świecie zwierząt, że zapewniam Was że z przyjemnością je przeczytacie. Ciekawostki dobrze czyta się w każdym wieku :) W magazynie znajdziecie m.in. bardzo ciekawy tekst o niezwykłych językach zwierząt, a także o nosorożcach i Republice Południowej Afryki.
Który magazyn najbardziej się Wam podoba? Co myślicie o takim upominku na Dzień Dziecka?
Such a great way to get children into summer reading! Thanks so much for the post!
OdpowiedzUsuńWonderful surprises! & great to know about Children's Day in Poland too. Happy Weekend!
OdpowiedzUsuńBardzo ciekawe, pozdrawiam .
OdpowiedzUsuńJa tez kupuje wnukowi cos kształcącego, nawet zabawki i pisemka powinny być takie:-)
OdpowiedzUsuńAle fajne gazetki! My też idziemy do kiosku, ale po LEGO Minecraft :) Anula
OdpowiedzUsuńMoje dzieciaki uwielbiają właśnie te upominki w gazetkach.
OdpowiedzUsuńSuper gazetki. Ale teraz to mi chyba zostanie zamawianie przez Internet, bo już prawie wszystkie saloniki prasowe, kioski RUCH zostały zamknięte u nas :(
OdpowiedzUsuńTa pantera mi się spodobała . Chce zerknę co za gazetki i bratankowi kupię
OdpowiedzUsuńAle fajne gazetki :) Regularnie zabieram wnusie do kiosku. Zawsze znajdują coś fajnego dla siebie :)
OdpowiedzUsuńŚwietny wybór - u mnie narazie może bez dzieci, ale tego dnia warto pamiętać o swoim wewnętrznym dziecku i o nie zadbać :) Pozdrawiam!
OdpowiedzUsuńMnie też tak szybko minął maj. Gazetki są świetne.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam:)
My też bardzo lubimy magazyny tego wydawnictwa :) Planet wow jeszcze nie znamy.
OdpowiedzUsuńsuper nowości, moje dzieci uwielbiają te gazetki
OdpowiedzUsuńświetne nowości :D
OdpowiedzUsuńAle super dodatki! Szczególnie ten kameleon mi się podoba :)
OdpowiedzUsuńMnie osobiście zainteresowałby najbardziej ten o kosmosie... z teleskopem i mikroskope. Galaktyczne tajemnice fascynują mnie od zawsze :)
OdpowiedzUsuńZnowu ciekawe nowości
OdpowiedzUsuńPozdrawiam jeszcze majowymi wspomnieniami
My też kupujemy każdy numer LEGO Friends. Mamy już całkiem pokaźną kolekcję klocków :)
OdpowiedzUsuńależ kolorowe gazetki!
OdpowiedzUsuńTakie gazetki na Dzień Dziecka to coś wspaniałego. Dostarczają dużo frajdy, zabawy, pozytywnych emocji, a przede wszystkim są edukujące 👍👦
OdpowiedzUsuńPozdrawiam Cię serdecznie, ściskam Cię mocno 🤗🥰💖
Nie mogę się doczekać, aż moja córka podrośnie i będzie przeglądać takie gazetki :)
OdpowiedzUsuńJa również uwielbiam czerwiec! Ja spędziłam dziś Dzień Dziecka z mamą i młodszą siostrą, poszłyśmy wspólnie na obiad. Niby zwykła rzecz a cieszy. A co do gazetek, to miło ich wspominam z dzieciństwa. Żałuję, że mama nie kupowała mi ich więcej, ale w sumie to były trochę inne czasy, nie było aż takiej różnorodności i pieniędzy na nie.
OdpowiedzUsuńFajne gazetki, zabawa i nauka w jednym.
OdpowiedzUsuńŚwietne nowości :) książeczki ze zwierzętami to zawsze dobry pomysł :)
OdpowiedzUsuńŚwietne gazetki :D
OdpowiedzUsuńPozdrawiam serdecznie.
Ile fajnych gazetek :)
OdpowiedzUsuń