środa, 11 grudnia 2019

Upominki dla fanów świnki Peppy :)

Już wcześniej wspominałam Wam, że uwielbiamy jednorożce. Wszelkie gadżety z tymi uroczymi stworzeniami są w naszym domu mile widziane. Tym razem wpadł mi w ręce bardzo fajny zestaw, który z pewnością przypadnie do gustu każdej miłośniczce jednorożców. Ma on sztywną okładkę i jest zamykany na gumkę, dzięki czemu można go ze sobą wszędzie zabrac. W środku znajdziecie dwa oddzielne zeszyty- jeden z kolorowankami, a drugi z zagadkami. Do zestawu dołączony jest także zestaw 12 kredek. Zadania cwiczą spostrzegawczośc i zdolnośc logicznego myślenia. Znajdziecie tu cwiczenia ze znajdowaniem różnic, diagramy, labirynty, równania, wyszukiwanie cieni. Dodatkowo w drugim zeszycie jest aż 30 kolorowanek jednorożców. Jak się okazuje-jednorożec, jednorożcowi nie równy... Te są super (według mojej starszej córki), bo dominują „bardziej dorosłe” rysunki jednorożców. Co to znaczy? Najwięcej jest tych dorosłych osobników, a nie rozkosznych okrąglutkich maluchów. Te drugie woli z kolei moja młodsza latorośl :)

Jak tu nie lubic sympatycznej świnki Peppy? U nas w domu starsza córka już dawno wyrosła z tej bajki, ale za to młodsza dołączyła do grona fanów rodzinki Peppy. Obowiązkowym upominkiem z okazji Mikołajek musiał być zatem peppowy zestaw :) Tym razem wybór padł książeczkę pt. "Skąd te cienie?" Wydawnictwa Media Service Zawada. Jest to historia o tym jak mały George próbuje zgubic swój cień. Nie udaje mu się to, ale wcale nie dlatego że biega zbyt wolno :) Książeczka w prosty, czytelny sposób pomaga zrozumiec dzieciom skąd biorą się cienie i dlaczego raz są krótsze, a raz dłuższe. Bardzo przydatna wiedza do zdobycia na wyciągniecie rączki :)
Mamy już w domowej biblioteczce kilka książeczek z tej serii. Często do nich wracamy, a córcia bardzo lubi słuchac opowieści o Peppie przed snem. Książeczka jest idealna dla przedszkolaka, ponieważ zawiera wiele przyciągających wzrok ilustracji. Co istotne, są to obrazki o prostej formie, bez nadmiaru szczegółów, co lepiej trafia do małego dziecka. Książeczki o Peppie cenimy także za to, że każda historia uczy czegoś nowego. Dla młodego czytelnika są to naprawdę cenne informacje. Już nie możemy doczekac się kolejnej książeczki z serii Książeczki z półeczki :) Cena książeczki jest bardzo przystępna i wynosi 6,99 zł.


Fantastycznym pomysłem na prezent był też zestaw do kolorowania z wodnym pisakiem WODNE KOLOROWANIE Wyprawy z dziadkiem Wydawnictwa Media Service Zawada. Bardzo fajna kreatywna zabawa, która zapewnia dużo radości, a przy tym w domu jest nadal czysto :) Efekt przypomina trochę malowanie farbkami, przy czym nic się nie brudzi i nie musimy zakładac dziecku fartuszka. Jak to działa? Bardzo prosto. Wystarczy odkręcic część z pędzelkiem i zanurzyc pisak w wodzie. Po jego ściśnięciu napełnia się wodą. Później wystarczy nałożyc częsc z pędzelkiem i malowac! Każdy mały artysta będzie zachwycony :) 

Bardzo fajne jest też to, że obrazki są wielokrotnego użytku. Kiedy obrazek wysycha, blednie i później dziecko może pokolorowac go jeszcze raz. Książka zawiera cztery obrazki. Do każdego obrazka dołączona jest strona z zadaniami. Ćwiczą one spostrzegawczośc i koordynację wzrokową. Dzięki temu, że zabawa nie brudzi rączek możemy zabrac ze sobą ten zestaw w podróż, czy wyprawę do dziadków :) Polecamy!  


Książeczek z świnką Peppą szukajcie w salonikach prasowych i na https://ksiazeczkibajeczki.pl/


4 komentarze:

 1. A jakże - śwnika Peppa to przyjaciel każdego maluszka :) Alek uwielbiał!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wodne kolorowanie jest u nas hitem. dzieci uwielbiają te kolorowanki .

  OdpowiedzUsuń
 3. This look very interesting and childrens adore Peppa Pig.

  New Post - http://www.exclusivebeautydiary.com/2019/12/claigio-led-magic-eye-patch_10.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja córka byłaby zachwycona!

  OdpowiedzUsuń

PROPSS- napoje, które oczyszczają z toksyn i ... relaksują

  Narzekaliśmy na chłodny lipiec, a teraz wreszcie mamy upały :) Może i bywają męczące, ale z drugiej strony warto się nimi cieszyć i wygrza...